Menüü

Pulmavideo

Info

Teie pulmapäev on üks elu olulisemaid sündmusi ning selle erilise päeva jäädvustamine on võti mälestuste säilitamiseks aastateks. Üks olulisemaid otsuseid, mida peate tegema, on valida endale sobiv pulmavideograaf, kes suudaks püüda kõik need erilised hetked ja emotsioonid kaamera abil ning vormida need terviklikuks pulmavideoks. Kuidas leida õige videograaf, kes vastaks teie ootustele ja visioonile? Siin on mõned olulised punktid, mida tasub kaaluda, et teha teadlik ja hästi läbimõeldud valik.

Esimene ja kõige tähtsam — uurige pulmavideograafi portfooliot

Vaadake läbi erinevate videograafide portfooliod, et saada aimu nende stiilist ja kvaliteedist. Kas nende tööd kõnetavad teid emotsionaalselt? Kas stiil sobib teie enda visiooniga? Pange tähele ka muusikavalikut ja pildikvaliteeti. Kas teie jaoks on oluline, et valminud pulmafilm oleks 4K kvaliteedis, mida on hea vaadata ka tulevikus? 

Wow! Olime lihtsalt sõnatud kui esimest korda videot vaatasime. Tõesti vapustava töö olete ära teinud ja video on lihtsalt perfektne. Suur–suur aitäh!

Hinnakujundus — kuidas sobitada eelarvega?

Pulmavideograafi palkamine võib tunduda üsna kallina, sest tihti vaadatakse vaid hinnalipikut, mitte seda, mis on päriselt pulmavideo taga: kallis tehnika, töötunnid nii enne pulmapäeva (kohtumised, vestlused), pulmapäeval (filmimine, transport) kui ka pärast pulmapäeva (montaaž, loo vormimine).

Pulmavideograaf jäädustab kõik olulised mälestused, seega läbi tema kaamerasilma saate ka teie ise seda päeva hiljem taasnautida. Pulmapäev on täis kõiksugu emotsioone — rõõmu, armastust, pisaraid ja naeru, mistõttu võib aju tõrkuda kõike ja korraga vastu võtmast. Küll aga pärast pulmavideot vaadates on võimalik taas kõike ja jälle uuesti kogeda.

Küsige hinnapakkumisi erinevatelt videograafidelt ja võrrelge nende hindu. Samas ärge unustage, et odavam hind ei pruugi alati tähendada parimat kvaliteeti ning muidugi ka vastupidi. Mõelge oma eelarvele ka selle pilguga, et mis jääb pärast seda pulmapäeva meenutama. Meile meeldib öelda, et pulmavideo on nagu hea vein, mis muutub ajaga aina paremaks. 

 

Laura ♥ Mihkel

Reaalsete klientide tagasiside

Kui olete pannud omale potensiaalselt huvipakkuvad videograafid nimekirja, vaadake üle videograafi kodulehekülgedel olevad kliendiarvustused ja tagasiside. Alati võib abi saamiseks ka otsingumootorite poole pöörduda ja uurida teenusepakkujate tausta sealtkaudu. Samuti võite küsida soovitusi sõpradelt või pereliikmetelt, kes on hiljuti abiellunud. Mis neile meeldis, mida teeksid nemad teisiti? Mis soovitusi nad teile annaksid?

Varustus ja tehnika

Küsige, milliseid kaameraid ja tehnikat videograafid kasutavad. Kas nad tulevad pulma jäädvustama vaid ühe kaameraga või on igaks juhuks olemas ka varukaamera? Igal juhul tuleb kasuks, kui on olemas varuplaan juhuks kui tehnikaga midagi juhtuma peaks. Kui oluline on teie jaoks see, et kasutatakse helisalvestusseadmeid või drooni?

Isiklik keemia — inimesed peavad sobima

Oluline on oma pulmapäevale leida teenusepakkujad, kellega teil tekib hea klapp, et tekiks usalduslik suhe. Foto- ja videograafid veedavad pruutpaariga pulmapäeval kõige rohkem aega koos ja oleks eriti tobe, kui seda klappi ei oleks. Hea keemia on aluseks, et tagada hea koostöö ja lõpptulemuse! 

Soovitame pärast esialgset pakkumise kinnitamist kindlasti video- ja fotograafidega kohtuda. Vaadake nad oma silmaga üle ja veenduge, et teil tekib sõbralik suhe. Siis on pulmapäeval ka kergem ning on tunne nagu oleks kogu aeg sõpradega koos!

Milliseid lisateenuseid veel pakutakse?

Tänapäeval ei piisa tihti pruutpaaridele ainult ühest lühikesest pulmapäeva kokkuvõtvast videost. Sotsiaalmeedia-ajastul tahame me kõik jagada ägedaid hetki pulmapäevast just kanalites, kus sisu-pikkused varieeruvad pigem 30-60sekundilistel klippidel. Seega pakuvad paljud videograafid ka kiiret teaseri valmistamist, mis valmib juba mõni päev pärast pulmapäeva. Lisaks võib olla äge teha intervjuusid teie pulmakülalistega või eelistaksite pigem “pihitooli”, kus külalised saavad kaamerasse jagada õnnesoove, särtsakaid juhtumeid või naljakaid olukordi. Need kõik ei pruugi olla kohe hinnapakkumises, aga usun, et paljud videograafid on valmis põnevate ideedega kaasa tulema!

Sarnased postitused